O nagraniu
Z wykładu dowiesz się:
✔️ Dlaczego ciężko współpracuje nam się z prawnikami?
✔️ Czy tylko jedna osoba w firmie powinna kontaktować się z prawnikiem?
✔️ Czy zawsze należy czytać umowy przed podpisaniem?
✔️ Co zrobić, aby współpraca z prawnikiem była lekka i przyjemna?
✔️ Czy należy uwzględnić spotkania z prawnikiem już na etapie planowania projektu?
✔️ Kiedy pracodawca powinien pomyśleć o dłuższej współpracy z prawnikiem?
Na te pytania odpowie Aleksandra Hinc - od 2009r. związana z rynkiem start up’owym oraz branżą nowych technologii. Aleksandra przeprowadziła kilkaset godzin szkoleń, doradztw oraz mentoringów dla studentów, doktorantów oraz młodych przedsiębiorców. W czerwcu 2014r. założyła własną działalność gospodarczą pod nazwą HiBusiness. Nazywa sama siebie kreatywnym prawnikiem, gdyż jej pasją, obok prawa, jest kreowanie modeli biznesowych, zarówno na rzecz klientów jak i dla własnych potrzeb związanych z rozwijaniem swoich firm. Nadzorowała także i rozliczała projekty e-commerce. Posiada także ponad 6-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania.
Lubi wyzwania i tzw. "ciężkie sprawy" z zakresu prawa i biznesu. Chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi przedsiębiorcami.
Każdy biznes potrzebuje dobrego zarządzającego oraz dobrego prawnika. Zarówno właścicielom firm, jak i ich prawnikom, zależy na tym, aby odpowiednio zabezpieczyć przedsiębiorstwo i usprawnić prowadzone działania. Czasami jednak problemy komunikacyjne powodują konflikty i nieporozumienia, które nikomu nie są potrzebne, a można im zapobiec.
Aleksandra podczas wystąpienia podzieli się swoimi doświadczeniami ze współpracy z przedsiębiorcami. Podpowie również co warto zrobić, aby współpraca z prawnikiem była prostsza i przyjemniejsza. Aby lepiej zorganizować komunikację z prawnikiem należy przestrzegać kilku prostych zasad:
1. Mów wszystko, mów wprost.
2. Jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj!
3. Jeśli chcesz otrzymać poradę , przygotuj komplet dokumentów i informacji.
4. Mów wprost, czego potrzebujesz.
5. Pamiętaj, że nie wszystko musi być pilne.
6. Uwzględnij spotkania z prawnikiem na etapie planowania projektu.
7. Wyznacz jedną osobę do kontaktu.
8. Krótkie spotkania zamiast wielu maili.
9. Pracuj na jednym pliku.
10. Miej zaufanie do swojego prawnika.